POJAČALO 100V/MIKSETA MP3/SD/USB/BT/TUNER PBA120 NEW
SKU: 134030
643,00 KM
  • Preuzmite u radnji
Preuzmite u našoj radnji u Sarajevu
Besplatno
  • BH Pošta
Vaša pošiljka će biti poslana putem BH Pošte
2-3 Dana
7 KM
  • EuroExpress dostava
Vaša pošiljka će biti poslana putem EuroExpress-a
1-2 Dana
12 KM
100V pojačalo/mikseta, snage 120W, sa MP3/USB/SD Card/Blue toothom i tunerom.
3 mikrofonska ulaza
EQ
2 x RCA ulaz
1 x RCA izlaz
Out of stock
Out of stock
Don't Miss Top Accessories
Description
This amplifier with excellent performance and reliability is particularly suitable for a wide range of small and medium-sized installations. The amplifier is equipped with USB / SD ports for MP3 playback and has an MP3 control panel. It is equipped with a built-in equalizer, 3 microphone inputs and 2 stereo line inputs. Speaker outputs have options for 4, 8 and 16 ohms as well as 70V and 100V
120W PA amplifier
MP3 player with USB and SD slot
BT receiver for Audio streaming
Built-in Equalizer with presets
IR-remote control
100V / 70V or 16, 8 ,4 Ohm
Bass and Treble control
Balanced Microphone input with priority
2 Microphone-/line inputs (6.3mm Jack)
2 stereo line inputs (RCA)
Stereo RCA Line output
Telephone input
MOH output
Additional Information
Power rms 120W
Tappings 4 / 8 / 16 Ohms 70V / 100V
Frequency response 50Hz – 18kHz
Signal to noise ratio >75dB
Input sensitivity:Line -16dB
Input sensitivity:Mic -50dB
Power supply 220-240VAC / 50-60Hz
Dimensions 230 x 320 x 95mm